Kompletan program

Prelistajte Katalog
[real3dflipbook id=”1”]
  • Otvaranje 9. Festivala dječije umjetnosti u Općini Novi Grad

Predstava “Lakonoga u čarobnoj šumi”

Defile cirkuske trupe “Master&Margarita”

11h – Multimedijalna sala Općine Novi Grad

 

  • Kreativne radionice

“Na krilima mašte”

Miks radionica “ Vunena čarolija”

11h – At Mejdan & Muzički paviljon 

 

  • Kreativne radionice

“Messerova čarolija”  – čuda od specijalnih plinova

11.30 – 13.00h – At Mejdan & Muzički paviljon

 

  • Kreativne radionice

“Kreativna muzičko poetska radionica – Pinokio u priči i pjesmi”-

Voditelj: Lejla Kasumagić – Udruženje Creativus

11h – At Mejdan & Muzički paviljon 

 

  • Književno-kreativna čitaonica i druženje sa dječijim piscem “ Od škole do škole”

Mali književni karavan sa Fahrudinom Kučuk i Lidijom Sejdinović

12h – Osnovna škola „Mustafa Busuladžić”

14h -Osnovna škola „Sokolje”

 

  • Kreativna radionica “Kreativci s makazama”

Voditelj: Senad Šehić

12h – Frizerski salon Image, Robot, Socijalno

 

  • FEDU u Historijskom muzeju BiH

Radionica “ Uradi sam/a”-kako od recikliranog materijala napraviti izume kojima možemo unaprijediti svakodnevnicu.

Voditelj: Elma Hodžić

12h – Historijski muzej BiH

 

  • Plavi artizam Festivala dječije umjetnosti: muzejsko obrazovne radionice sa djecom s poteškoćama u razvoju

Voditelj: Aida Šarac Berbić

Od 12-13.30h – Brusa Bezistan

 

  • Predstava “Kaktus bajka” , GKL Split, Hrvatska

Takmičarski pozorišni program

13h – Pozorište mladih Sarajevo

 

  • Kreativne radionice “Suzanin kutak”

Druženje sa Senkom Bešlić, prevoditeljicom priča i igrokaza sa perzijskog jezika,  i Suzanom Dedić, bajkopričateljicom”

13h – Osnovna škola Umihana Čuvidina

 

  • Dječiji igrani film “Čudesna šuma”

13h – Multimedijalna sala Općine Novi Grad

 

  • Kreativna radionica ”Skulpture drevne Bosne”

Voditelj: Samir Sućeska, akademski kpar

17h – Centar  za kulturu i  edukaciju “Safet Zajko” 

 

  • Kreativna radionica “U susret proljeću”

Voditelj: Elma Bećirović

17h –  Centar  za kulturu i  edukaciju “Safet Zajko” 

 

  • ZVANIČNO OTVARANJE 9. FEDU U POZORIŠTU MLADIH SARAJEVO

19h – Oficijalno otvaranje Festivala

Defile cirkuske trupe “Master&Margarita”

  • Pozorišna predstava “ Zlatokosa”, Pozorište lutaka Mostar, BiH

Takmičarski pozorišni program

19h – Pozorište mladih Sarajevo

  • Kreativna radionica “Raspjevana abeceda”

Radionicu vodi tim Tete Pričalice

10h – Edukativno-kreativni centar Teta Pričalica, Vogošća 

 

  • Kreativne radionice

“Labaratorija zabave” pričamo, stvaramo, slikamo – Izrada slikovnica od vune

Voditelj: Elma Bećirović

11h – At Mejdan&Muzički paviljon / Škola za srednje stručno obrazovanje i radno osposobljavanje-djeca sa poteškoćama u razvoju

 

  • Predstava ” Prva ljubav” Teatar Naranča, Pula, Hrvatska

11h – Multimedijalna sala Općine Novi Grad 

 

  • Igranje kroz čitanje, čitanje kroz igranje na krilima slikovnice“

Djetlićeva škrinjica mašte – Kreativna pričaonica sa Suzanom Dedić

12h – vrtić Vjeverica /Dječiji grad

 

  • Književno druženje sa Fahrudinom Kučuk “Priče jednog vilenjaka”

11h – Osnovna škola “Behaudin Selmanović”

13h – Osnovna škola “Avdo Smailović”

 

  • Kreativna čitaonica Tete Pričalice

Voditelj: Lidija Sejdinović

13h – Osnovna škola “Ćamil Sijarić”

 

  • Predstava” Čarobnjak iz Oza”, Pozorište lutaka Niš, Srbija

Takmičarski pozorišni program

13h – Pozorište mladih Sarajevo

 

  • Plavi artizam Festivala dječije umjetnosti: muzejsko obrazovne radionice sa djecom s poteškoćama u razvoju

  Voditelj: Aida Šarac Berbić

 12 – 13.30h  Umjetnička galerija BiH

 

  • FEDU u Historijskom muzeju BiH

Radionica “Plastelinci”- Kako nam umjetnost može pomoći da se borimo sa svojim strahovima

Voditelj: Elma Hodžić

12h – Historijski muzej BiH

 

  • Dječiji igrani film- “Čudesne zgode šegrta Hlapića”

14h –  Multimedijalna sala Općine Novi Grad

 

  • Kreativna radionica “Skulpture drevne Bosne”

Voditelj: akademski kipar Samir Sućeska

17h – Centar  za kulturu i  edukaciju “Safet Zajko” 

 

  • Predstava “Ježeva kućica”

 Dramska grupa ‘’SEDMA’’ Sedme osnovne škole Blažuj – Ilidža

17h –  Multimedijalna sala Općine Novi Grad

 

  • Predstava “ Drvljaci”, KD Pinklec Čakovec, Hrvatska

Takmičarski pozorišni program

19h – Pozorište mladih Sarajevo

  • Naučni skup na temu ¨Recepcija bajke u savremenoj kulturi¨

Moderator: prof. dr. Vildana Pečenković

10h – Centar  za kulturu i  edukaciju “Safet Zajko” 

 

  • Predstava “Dobro Drvo”

Rediteljica: Belme Lizde Kurt

13h – Multimedijalna sala Općine Novi Grad

 

  • Kreativne radionice

“Fora priče i prijateljstvo”

Gosti:

Ahmed Nur Mehmetović

Muzička osnovna škola “ Mladen Pozajić”

Folklor

Dječiji hor

12h – O.Š. Edhem Mulabdić, Stari Grad

 

  • Umjetničko-ekološka radionica “Umjetnost i reciklaža”

Voditelj: Iman Glušac

Rad sa plastikom. Učimo djecu ekologiji i zdravim  navikama reciklaže kroz umjetnost-

12h – O.Š. na području Opštine Stari Grad

 

  • LePetit kraljevstvo priča

Radionica upoznavanja sa prvom mobilnom aplikacijom za djecu, roditelje, pedagoge i dječije terapeute koja sadrži audio priče i bajke na književnom bosanskom jeziku.

12h – Centar  za kulturu i  edukaciju “Safet Zajko” 

 

  • Radionica -¨Mozgaonica¨

Voditelj: Amira Zubčević

12h – Centar za kulturu i edukaciju “Safet Zajko”

 

  • Književno-kreativna čitaonica i druženje sa dječijim piscem “ Od škole do škole”

Mali književni karavan sa Fahrudinom Kučuk i Lidijom Sejdinović

12h- Osnovna škola „Skender Kulenović”

  • Radionica “ Bajka o muzejskom kraljevstvu” sa djecom iz Centra za gluhe u nagluhe

 12h – Historijski muzej BiH

 

  • Kreativna radionica Plavi artizam Festivala dječije umjetnosti: muzejsko obrazovne radionice sa djecom s poteškoćama u razvoju

Voditeljica: Aida Šarac Berbić

12h – 13.30h Umjetnička galerija BiH

 

  • Predstava “ Ružno pače” Kazaližna družina IBM, Slavonski Brod, Hrvatska

Takmičarski pozorišni program

13h – Pozorište mladih Sarajevo 

 

  • Kreativna radionica “Suzanin kutak”

Radionica-književno druženje sa Sonjom Škobić i Milenom Jukić Bandić

Voditelj: Suzana Dedić

13h – JU Biblioteka Sarajevo, Radićeva 7

 

  • Književno-kreativna čitaonica i druženje sa dječijim piscem “Od škole do škole”

Mali književni karavan sa Fahrudinom Kučuk i Lidijom Sejdinović

14h – Osnovna škola „Aneks”

 

  • Promocija slikovnice Priče iz srcolike zemlje/ ekološka kreativna radionica

Voditelj: Elvir Halilović

14h – OŠ”Aleksa Šantić”

 

  • Dječiji igrani film ¨Čarobnjakov šešir”

14h – Multimedijalna sala Općine Novi Grad

 

  • Kreativna radionica “Skulpture drevne Bosne”

Voditelj: Samir Sućeska, akademski kipar

17h – Centar  za kulturu i  edukaciju “Safet Zajko” 

 

  • Predstava “Krokodil Marko” , HNK Varaždin, Hrvatska

Takmičarski pozorišni program

19h – Pozorište mladih Sarajevoi

  • Predstava “Priča bez veze” Teatar Poco Loco, Zagreb, Hrvatska

Takmičarski pozorišni program

11h – Multimedijalna sala Općine Novi Grad

 

  • Kreativne radionice “Kreativni boravak u našem vrtu” i“ Na krilima mašte”

Voditelj: Elma Bećirović

12h – Centar  za kulturu i  edukaciju “Safet Zajko” 

 

  • Umjetničko-ekološka radionica “Umjetnost i reciklaža”

Rad sa plastikom. Učimo djecu ekologiji i zdravim navikama reciklaže a to radimo kroz umjetnost.

Voditelj: Iman Glušac

12.30 – 14h At mejdan park/ Muzički paviljon

 

  • Kreativna radionica pod pokroviteljstvom bh. kompanije Alma Ras

“Budi maštovit: kreiraj svoju pidžama bajku”

13h – Centar  za kulturu i  edukaciju “Safet Zajko”

 

  • Radionica -¨Mozgaonica¨

Voditelj: Amira Zubčević

13h – Centar za kulturu i edukaciju „Safet Zajko”

 

  • Predstava “ U potrazi za slovom R”, GK Zorin dom, Karlovac, Hrvatska

Takmičarski program

13h – Pozorište mladih Sarajevo

 

  • Program animatora klovna Ristić Saše i njegovog tima

Face painting

Modeliranje balona

Plesna grupa

Mali Cirkus za djecu, interaktivne radionice žongliranja i balansiranja

12h – Centar  za kulturu i  edukaciju “Safet Zajko” 

 

  • FEDU – Vokalno-instrumentalno takmičenje

Voditelj: Institut za muziku, teatar i multimedije “Imtm”

vokal

Nastup pobjednika takmičenja 8. FEDU 2022.

Bas gitarista Omer Fočo, gitarista Faruk Kadić, te Lajle Livnjak i Zaka Agića.

13.30h – Multimedijalna sala Općine Novi Grad

 

  • Radionica “ Plastelinci” ”- Kako nam umjetnost može pomoći da se borimo sa svojim strahovima?

 9. FEDU u saradnji sa Historijskim muzejom BiH

14h – Centar  za kulturu i  edukaciju “Safet Zajko”  

 

  • Predstava “ Zelena gora” Teatar Mladih Cetinje, KC Nikola Đurković, Kotor, Crna Gora

Takmičarski program

19h – Pozorište mladih Sarajevo

  • Predstava “Ježeva kućica” Pozorište mladih Sarajevo, BiH

Takmičarski pozorišni program

11h – Pozorište mladih Sarajevo


  • Program animatora klovna Ristić Saše i njegovog tima

Face painting

Modeliranje balona

12h – Centar  za kulturu i  edukaciju “Safet Zajko” 

 

  • Kreativne/likovne radionice “Igranje kroz čitanje, čitanje kroz igranje – na krilima slikovnice“

Djetlićeva škrinjica mašte- Kreativna pričaonica sa Suzanom Dedić

13h –  Centar  za kulturu i  edukaciju “Safet Zajko” 

 

  • Kreativne radionice “To sam ja” i“ Vunene čarolije”

Voditelj: Elma Bećirović

13h – Centar  za kulturu i  edukaciju “Safet Zajko” 

 

  • Kreativna radionica pod pokroviteljstvom bh. kompanije Alma Ras

“Budi maštovit: kreiraj svoju pidžama bajku”

13h – Centar  za kulturu i  edukaciju “Safet Zajko” 

 

  • Ceremonija zatvaranja 9. Festivala dječije umjetnosti FEDU

12.30h – Pozorište mladih Sarajevo

Zatvaranje 9.  Festivala dječije umjetnosti

Nastup učesnika mjuzikla “Oliver”

Premijera pjesme prošlogodišnje pobjednice vokalnog takmičenja, Asja Muftć

Mini koncert “NOTE”

Proglašenje pobjednika Takmičarskog pozorišnog programa

 

  • Riječ za kraj ovogodišnjeg FEDU – direktor Festivala Fahrudin Kučuk

 – video obraćanje – Online platforme